Juha Leppänen

toiminnanjohtaja, Demos Helsinki / toimitusjohtaja, Demos Effect

juha.leppanen@demoseffect.fi

+358 40 700 6585

Helena Viinanen

Konsulttiharjoittelija

helena.viinanen@demoseffect.fi

+358407290332

Christopher Rowley

tutkija

christopher.rowley@demoshelsinki.fi

+358 50 0860 666

Satu Lähteenoja

Teemajohtaja, resurssiviisas talous

satu.lahteenoja@demoshelsinki.fi

+358 44 500 2993

Riku Mattila

Viestinnän asiantuntija

riku.mattila@demoshelsinki.fi

+358 40 748 0000

Veera Alahuhta

Konsulttiharjoittelija

veera.alahuhta@demoseffect.fi

+358407696376

Johannes Koponen

Teemajohtaja demokratia- ja kyvykkyydet -teema-alue

johannes.koponen@demoshelsinki.fi

+358 41 540 3608

Johanna Lampinen

operatiivinen johtaja, Demos Helsinki & Demos Effect

johanna.lampinen@demoseffect.fi

+358 50 48 00 284

Maarit Malkamäki

Tutkimusharjoittelija

maarit.malkamaki@demoshelsinki.fi

+358 50 359 1492

Johannes Mikkonen

tutkija

johannes.mikkonen@demoshelsinki.fi

+358405694948

Oona Frilander

Konsultti, Demos Effect

oona.frilander@demoseffect.fi

Ossi Korhonen

palvelumuotoilija

ossi.korhonen@demoshelsinki.fi

+358 50 378 0503

Katri Sarkia

projektikehityksen asiantuntija

katri.sarkia@demoshelsinki.fi

+358 50 528 1070

Aleksi Neuvonen

Founder

aleksi.neuvonen@demoshelsinki.fi

+358 50 534 4241

Johannes Anttila

tutkija

johannes.anttila@demoshelsinki.fi

+358 44 535 1152

Jani Kurki

Konsulttiharjoittelija

jani.kurki@demoseffect.fi

+358 50 490 6700

Risto Lätti

vastaava konsultti, Demos Effect

risto.latti@demoseffect.fi

+ 358409329520

Antti Lippo

kaupunkiratkaisujen asiantuntija

antti.lippo@demoshelsinki.fi

+358 50 438 3273

Mikael Sokero

VTM, tutkija

mikael.sokero@demoshelsinki.fi

+358401646453

Outi Kuittinen

johtaa yhteiskehittämistä

outi.kuittinen@demoshelsinki.fi

+358 50 326 5582

Kaisa Schmidt-Thomé

vanhempi tutkija

kaisa.schmidt-thome@demoshelsinki.fi

+35840 070 81 78

Tuuli Kaskinen

neuvonantaja

tuuli.kaskinen@demoshelsinki.fi

+358 50 514 97 52

Anton Palmu

johtaja, yrityspalvelut

anton.palmu@demoseffect.fi

+358 41 440 7338

Roope Mokka

Founder

roope.mokka@demoshelsinki.fi

+358 44 040 04 13

Mikko Airikkala

Tutkimusharjoittelija

mikko.airikkala@demoshelsinki.fi

+358440777823

Eerika Savolainen

Konsulttiharjoittelija

eerika.savolainen@demoseffect.fi

+358504073122

Leena Alanko

tutkija

leena.alanko@demoshelsinki.fi

+358505373393

Petra Sipari

toimistopäällikkö

petra.sipari@demoshelsinki.fi

+358 50 538 5650

Henrik Suikkanen

konsultti

henrik.suikkanen@demoseffect.fi

+358443222632

Pilvi Toppinen

erityisasiantuntija

pilvi.toppinen@demoshelsinki.fi

+358 40 134 0554

Suvi Välimäki

Tutkimusharjoittelija

suvi.valimaki@demoshelsinki.fi

+358504308892

Tyyra Linko

Tutkija

tyyra.linko@demoshelsinki.fi

+358 40 7297952

Jaakko Kuosmanen

jaakko.kuosmanen@demoshelsinki.fi

+358 400 601 716

Kati Vuks

Peloton Clubin community manager

kati.vuks@demoshelsinki.fi

+358 40 717 1232

Kirsi-Marja Lonkila

asiantuntija, tutkimuksella vaikuttaminen

kirsi-marja.lonkila@demoshelsinki.fi

+358 50 571 9055

Julia Jousilahti

Researcher, project manager

julia.jousilahti@demoshelsinki.fi

+358407224931

Iina Koskinen

vanhempainvapaalla, yhteiskehittämisen asiantuntija

iina.koskinen@demoshelsinki.fi

+358 50 557 6578

Mikko Annala

tutkija & kokeiluasiantuntija

mikko.annala@demoshelsinki.fi

+358 40 778 6062

Louna Laurila

konsultti, Demos Effect

louna.laurila@demoseffect.fi

+358 400 628 521

Olli Bremer

Liiketoiminnan kehitys ja myynti

olli.bremer@demoseffect.fi

+358 46 600 0804

Lari Hokkanen

tutkija

lari.hokkanen@demoshelsinki.fi

+358 50 491 2431

Johannes Nuutinen

vastaava konsultti, Demos Effect

johannes.nuutinen@demoseffect.fi

+358 45 203 3123

Satu Korhonen

vanhempainvapaalla, demokratia ja kyvykkyydet -tiimin johtaja

satu.korhonen@demoshelsinki.fi

Joseph Savage

Research Intern

joseph.savage@demoshelsinki.fi

+358465604987

Mirja Hämäläinen

tutkija

mirja.hamalainen@demoshelsinki.fi

+358 50 380 5086

Otto-Wille Koste

tutkija

otto-wille.koste@demoshelsinki.fi

+358 40 521 7122