Mikael Sokero

VTM, tutkija

mikael.sokero@demoshelsinki.fi

+358401646453

Lari Hokkanen

tutkija

lari.hokkanen@demoshelsinki.fi

+358 50 491 2431

Tyyra Linko

Tutkija

tyyra.linko@demoshelsinki.fi

+358 40 7297952

Joseph Savage

Research Intern

joseph.savage@demoshelsinki.fi

+358465604987

Riku Mattila

Viestinnän asiantuntija

riku.mattila@demoshelsinki.fi

+358 40 748 0000

Satu Lähteenoja

Teemajohtaja, resurssiviisas talous

satu.lahteenoja@demoshelsinki.fi

+358 44 500 2993

Tuuli Kaskinen

neuvonantaja

tuuli.kaskinen@demoshelsinki.fi

+358 50 514 97 52

Julia Jousilahti

Researcher, project manager

julia.jousilahti@demoshelsinki.fi

+358407224931

Ossi Korhonen

palvelumuotoilija

ossi.korhonen@demoshelsinki.fi

+358 50 378 0503

Satu Korhonen

vanhempainvapaalla, demokratia ja kyvykkyydet -tiimin johtaja

satu.korhonen@demoshelsinki.fi

Kati Vuks

Peloton Clubin community manager

kati.vuks@demoshelsinki.fi

+358 40 717 1232

Christopher Rowley

tutkija

christopher.rowley@demoshelsinki.fi

+358 50 0860 666

Mirja Hämäläinen

tutkija

mirja.hamalainen@demoshelsinki.fi

+358 50 380 5086

Roope Mokka

Founder

roope.mokka@demoshelsinki.fi

+358 44 040 04 13

Kaisa Schmidt-Thomé

vanhempi tutkija

kaisa.schmidt-thome@demoshelsinki.fi

+35840 070 81 78

Alana Saul

Tutkimusharjoittelija

alana.saul@demoshelsinki.fi

+358503300903

Eerika Savolainen

Konsulttiharjoittelija

eerika.savolainen@demoseffect.fi

+358504073122

Antti Lippo

kaupunkiratkaisujen asiantuntija

antti.lippo@demoshelsinki.fi

+358 50 438 3273

Johanna Lampinen

operatiivinen johtaja, Demos Helsinki & Demos Effect

johanna.lampinen@demoseffect.fi

+358 50 48 00 284

Kirsi-Marja Lonkila

asiantuntija, tutkimuksella vaikuttaminen

kirsi-marja.lonkila@demoshelsinki.fi

+358 50 571 9055

Otto-Wille Koste

tutkija

otto-wille.koste@demoshelsinki.fi

+358 40 521 7122

Veera Alahuhta

Konsulttiharjoittelija

veera.alahuhta@demoseffect.fi

+358407696376

Iina Koskinen

vanhempainvapaalla, yhteiskehittämisen asiantuntija

iina.koskinen@demoshelsinki.fi

+358 50 557 6578

Risto Lätti

vastaava konsultti, Demos Effect

risto.latti@demoseffect.fi

+ 358409329520

Johannes Nuutinen

vastaava konsultti, Demos Effect

johannes.nuutinen@demoseffect.fi

+358 45 203 3123

Juha Leppänen

toiminnanjohtaja, Demos Helsinki / toimitusjohtaja, Demos Effect

juha.leppanen@demoseffect.fi

+358 40 700 6585

Aleksi Neuvonen

Founder

aleksi.neuvonen@demoshelsinki.fi

+358 50 534 4241

Jaakko Kuosmanen

jaakko.kuosmanen@demoshelsinki.fi

+358 400 601 716

Petteri Lillberg

petteri.lillberg@demoseffect.fi

+358 50 359 1572

Katri Sarkia

projektikehityksen asiantuntija

katri.sarkia@demoshelsinki.fi

+358 50 528 1070

Olga Mäkinen

taloushallinnon asiantuntija

olga.makinen@demoshelsinki.fi

Siiri Kihlström

konsulttiharjoittelija, Demos Effect

siiri.kihlstrom@demoseffect.fi

Johannes Mikkonen

tutkija

johannes.mikkonen@demoshelsinki.fi

+358405694948

Jussi Impiö

vanhempi asiantuntija

jussi.impio@demoshelsinki.fi

+358504802555

Johannes Anttila

tutkija

johannes.anttila@demoshelsinki.fi

+358 44 535 1152

Mikko Annala

tutkija & kokeiluasiantuntija

mikko.annala@demoshelsinki.fi

+358 40 778 6062

Pilvi Toppinen

erityisasiantuntija

pilvi.toppinen@demoshelsinki.fi

+358 40 134 0554

Henrik Suikkanen

konsultti

henrik.suikkanen@demoseffect.fi

+358443222632

Laura Pajari

Hallinnon harjoittelija

laura.pajari@demoshelsinki.fi

+358 445 768 266

Anton Palmu

johtaja, yrityspalvelut

anton.palmu@demoseffect.fi

+358 41 440 7338

Leena Alanko

tutkija

leena.alanko@demoshelsinki.fi

+358505373393

Outi Kuittinen

johtaa yhteiskehittämistä

outi.kuittinen@demoshelsinki.fi

+358 50 326 5582

Hammu Varjonen

Konsulttiharjoittelija

hammu.varjonen@demoseffect.fi

+358 40 572 2005

Petra Sipari

talous- ja toimistopäällikkö

petra.sipari@demoshelsinki.fi

+358 50 538 5650

Oona Frilander

Konsultti, Demos Effect

oona.frilander@demoseffect.fi

Paul Hermansson

Tutkimusharjoittelija

paul.hermansson@demoshelsinki.fi

+358400784683

Louna Laurila

konsultti, Demos Effect

louna.laurila@demoseffect.fi

+358 400 628 521

Olli Bremer

Liiketoiminnan kehitys ja myynti

olli.bremer@demoseffect.fi

+358 46 600 0804

Maria Malho

tutkija

maria.malho@demoshelsinki.fi

+358 40 733 9711

Johannes Koponen

Teemajohtaja demokratia- ja kyvykkyydet -teema-alue

johannes.koponen@demoshelsinki.fi

+358 41 540 3608

Paula Pennanen

Hallinnon harjoittelija

paula.pennanen@demoshelsinki.fi

+358 44 2221 666